Co na prezent ślubny?

Okres ślubów powoli się kończy ale pewnie jest nadal wiele osób, które mają przed sobą jeszcze taką imprezę i muszą pomyśleć o tym jaki prezent kupić parze młodej. O ile w wielu przypadkach młodzi wyraźnie w zaproszeniu sugerują jaki prezent będzie mile widziany o tyle są także sytuacje, gdy tej sugestii nie ma. W takim przypadku trzeba się mocno zastanawiać na jaki zakup się zdecydować i jak się okazuje podjęcie dobrej decyzji nie będzie wcale takie łatwe. Przede wszystkim kłopot pojawia się w momencie, gdy trzeba kupić osobno prezent ślubny i osobno coś na wesele, a w wielu regionach kraju właśnie taka moda na wręczanie prezentów panuje.

Jeśli do złożenia takich prezentów będziemy zobowiązani to tak naprawdę nie musimy się zastanawiać nad tym jaki wybrać prezent na wesele, ponieważ najlepszym rozwiązaniem są zawsze pieniądze, które Młodej Parze bez wątpienia się przydadzą. Natomiast, gdy chodzi o prezent ślubny tak naprawdę będzie trudno wybrać coś co będzie satysfakcjonowało młodych. Jak wiadomo każdy chce mieć coś praktycznego, a gdy się ma masę gości to trudno oczekiwać takich prezentów, szczególnie gdy mają one kosztować tylko parę groszy.

Na pewno obecnie do mało popularnych prezentów ślubnych zaliczają się już kwiaty, które po prostu wyszły z mody i raczej nie będą dobrym wyborem. Jeśli decydujemy się na kwiaty dla młodych to w rzeczywistości robimy im duży problem, ponieważ z takimi kwiatami potem trudno sobie poradzić. W momencie, gdy nie zostawi się ich w kościele trzeba coś natychmiastowo z nimi zrobić. Najczęściej należy je zabrać na salę weselną i tam oczekiwać, że będzie przygotowane jakieś miejsce, gdzie będzie można kwiaty postawić w wodzie. Potem jednak pojawia się kolejny problem, ponieważ trzeba je zabrać także z Sali i gdzieś przechowywać z czym młodzi również mogą mieć problem, gdy mają tylko małe mieszkanie. Dlatego kwiaty to raczej zły pomysł.

Druga – mniej popularne ale z pewnością mocno wyjątkowa to tzw. nietypowy prezent. I nie mówimy tutaj o kuponach lotto ale raczej np: o wycieczce dookoła świata. W kilka osób zrzucamy się na 4-5-6 biletów w różne części świata. Patent polega na tym żeby loty były zorganizowane kolejno, żeby w każdym miejscu młodzi mogli pobyć przez 2-3 dni a także – co najważniejsze – żeby nie przepłacić. Musimy więc spędzić dobre kilka godzin na poszukiwaniu okazyjnych biletów ale gwarantuję że taki prezent będzie niezapomniany. Inny z którym spotkałem się ostatnio był kupon na zieloną kartę wypełniony w imieniu Państwa młodych których marzeniem był wyjazd do usa. Gdzie kupić? Oczywiście przez internet – np: na stronie Zielona karta można znaleźć listę firm które oferują taką usługę a koszt to nie więcej jak 100-200pln za osobę. Ostatnim „zwariowanym” pomysłem z którym się ostatnio spotkałem był lot balonem ale.. trwający 4 dni (powrót do stolicy pociągiem). Na taki wyjazd młoda para musiała zabrać koce i śpiwory oraz lornetkę 🙂

Trzecia popularna opcja to obecnie książki i na pewno sprawdzą się one lepiej niż kwiaty. Tutaj jednak przy zakupie należy być szczególnie ostrożnym i to jest największym problemem. jeśli nie zna się do końca upodobań pary młodej to niestety trudno będzie wybrać coś interesującego. W wielu przypadkach okazuje się, że książka nie przypadnie im do gustu i nigdy nie będzie wzięta do ręki. Dlatego jeśli już książkę to trzeba wybierać jakieś ponadczasowe tytuły z gatunku literatury pięknej, które warto, by znalazły się rzeczywiście w każdej domowej bibliotece. Innym jeszcze rozwiązaniem może być kupno jakichś książek praktycznych, które będą wykorzystywane w codziennym życiu. tutaj świetnie sprawdzą się miedzy innymi książki kucharskie. Pojawia się jednak obawa, że taki właśnie tytuł młodzi mogą otrzymać od wielu gości i tak naprawdę na ich półce znajdzie się wiele książek kucharskich a to też nie będzie korzystne.
Trzecia modna obecnie forma to kupno wina. Jest to na pewno uniwersalne rozwiązanie, które będzie się dobrze sprawdzać w wielu przypadkach. Warto pamiętać o tym, że nawet jeśli młodzi nie poją wina to na pewno po takie wino będą mogli sięgnąć gdy odwiedzą ich goście. W ten sposób stworzy się młodym całkiem ładną piwniczkę z winem i będzie to praktyczne, sprawdzające się dobrze rozwiązanie. Dlatego jeśli już nie ma się żadnego pomysłu i chce się kupić coś o charakterze neutralnym to sprawdzi się w sposób doskonały właśnie wino. W  niektórych przypadkach można postawić na inne trunki pod warunkiem, że wiemy iż młodzi lubią je pić.

Ogólnie więc kupując prezent na ślub trzeba się wykazać jakimś pomysłem i najczęściej wyborem jakiegoś produktu o neutralnym charakterze, który młodym się będzie mógł przydać i będzie przez nich wykorzystywany. Wtedy prezent ślubny będzie można określić jako trafiony i udany.